.......:::::TEKNO PLUS::::::.......
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.......:::::TEKNO PLUS::::::.......

Paylaşımın Doruk Noktası!

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» FM 09 TANITILDI!!! İŞTE GÖRÜNTÜLER
Efsane dönüyor Icon_minitimeCuma Eyl. 19, 2008 1:36 pm tarafından emregrl

» FOOTBALL MANAGER 2009 ÇIKIŞ TARİHİ
Efsane dönüyor Icon_minitimeCuma Eyl. 19, 2008 1:30 pm tarafından emregrl

» Uydu Projesi'nde sona gelindi (göktürk)
Efsane dönüyor Icon_minitimeCuma Eyl. 19, 2008 1:25 pm tarafından emregrl

» İŞKENCE TEKNİKLERİ
Efsane dönüyor Icon_minitimeC.tesi Eyl. 13, 2008 3:02 am tarafından emregrl

» MASAÜSTÜ RESİMLERİ (1024 * 768 )
Efsane dönüyor Icon_minitimeÇarş. Eyl. 03, 2008 7:57 am tarafından emregrl

Efsane dönüyor Icon_minitimeÇarş. Eyl. 03, 2008 7:55 am tarafından emregrl

Efsane dönüyor Icon_minitimeÇarş. Eyl. 03, 2008 7:51 am tarafından emregrl

Efsane dönüyor Icon_minitimeÇarş. Eyl. 03, 2008 7:48 am tarafından emregrl

Efsane dönüyor Icon_minitimeÇarş. Eyl. 03, 2008 7:46 am tarafından emregrl

TAKVİM
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En iyi yollayıcılar
emregrl
Efsane dönüyor Vote_lcapEfsane dönüyor I_voting_barEfsane dönüyor Vote_rcap 
furg
sabri34
birchan
ForeverRox23
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde İnternetin büyüyen vebali emregrl adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde .......:::::TEKNO PLUS::::::....... adresi saklayın ve paylaşın
Forum
Ortaklar
Anket

Efsane dönüyor

YazarMesaj
furg
Modarötör
Modarötör
furg

Rap Sistemi :
Efsane dönüyor Left_bar_bleue43 / 10043 / 100Efsane dönüyor Right_bar_bleue

Efsane dönüyor Empty
MesajKonu: Efsane dönüyor   Efsane dönüyor Icon_minitimePaz Tem. 27, 2008 5:43 am

Efsane dönüyor

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Avusturya´dan mesaj gönderdi: Es Es efsanesini yeniden yaratıyoruz. Taraftarımızın gönlü rahat olsun.

12 yıllık aradan sonra bir ‘Anadolu Efsanesi’ yeniden konuşulmaya başlanacak Süper Lig’de... O herkesin ibretle ve hayranlıkla izlediği Es Es taraftarı, sabırsız bir şekilde ligin başlamasını bekliyor... Eskişehirspor ise şu anda Avusturya’da sezona bomba gibi girmek için hazırlık yapıyor. FANATİK Gazetesi, Kırmızı Şimşekler’in Avusturya kampını ziyaret etti ve sözü teknik direktör Rıza Çalımbay’a verdi...

Zor bir göreve geldiniz. İkinci Lig’den gelen bir takımı yeniden yaratmanız gerekiyor. Şu ana kadar yapılan çalışmalar nasıl?
- Evet, dediğiniz gibi takımı baştan yaratıyoruz. Yeni kurulan bir ekibiz ve gelecek oyuncularla daha da güçleneceğiz. İkinci Lig’de gelen ekip, %100 değişmesi gereken bir takım. Yönetim Kurulu’nun istekli ve arzulu çalışması benim daha da memnun ediyor. Özellikle aldığımız yabancı oyuncularla yerli oyuncuların pekişmesi çok önemli. Bunu gerçekleştirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Eğer istediklerimiz olursa, inanılmaz agrasif ve rakibi ısıran bir takım olacağız.

Süper Lig’deki ilk sezonda hedef nedir?
- Eskişehirspor camiası bu sezon olmasa bile, ondan sonraki yıllarda büyük hedefleri kovalayabilecek heveste. Bu büyük şehir 12 yıl boyunca İstanbul kulüplerinin kentlerine gelmesini beklemiş. İlk yılımız bir geçiş dönemi olacak. Seneye, bize ‘Hedefiniz nedir?’ diye sorduklarında, yanıtımız kesinlikle ‘İlk 5’te yer almak’ olacaktır.

Transferde sıkıntı yaşandı mı?
- Sıkıntı yok aslında. Yönetimin belli bir maddi gücü var. Mesela bizim aldığımız tüm futbolcuların maliyeti, Gökhan Ünal’ın Trabzonspor’a maliyetini karşılamaz.

İsteyip de alamadığınız bir isim var mı?
- Özellikle Fahri’yi çok istedim. Ancak maddi olanaklardan dolayı Konyaspor ile anlaştı. Bu duruma üzüldüm. Konya, Fahri Tatan’a çok iyi para verdi. Koray’ın gelmesini de arzulardım. Ama o da Gençlerbirliği’yle anlaştı. İkiside olmadı, biz de alternatiflere yöneldik.

Peki ya Efsane Eskişehirspor?
- Tüm Türkiye’nin bildiği gibi potansiyeli yüksek bir takıma geldim. Geçmişteki başarıları yeniden yaşamak isteyen mükemmel bir taraftar var. 12 yıllık bir özlem de cabası... Ben şunu söyleyebilirim; Biz bu yıl sahamızdaki maçları 12 kişiyle oynayacağız. Beşiktaş’ta forma giydiğim yıllarda en çok taraftar dikkatimizi çekerdi. Biz onların sabırlığı desteğiyle, altyapısıyla da yenilenmiş bir takım yaratacağız. İşimizin zor olduğunu biliyoruz ama bir efsaneyi uyandırmak için buradayazı. Göztepe ve Denizli’yi hatırlayanlar, bu işleri sevdiğimi bilirler.

Efsane yeniden canlanacak mı peki?
- Taraftarımızın gönlü rahat olsun. Bir kaç yıl içinde hem Türkiye’de, hem de Avrupa’da adımızı duyuracağız.

Efsane dönüyor
1 sayfadaki 1 sayfası